E vitamīns

E vitamīns ir ļoti nozīmīgs un dzīvībai svarīgs vitamīns. Šis vitamīns palīdz mūsu asinīm recēt, tas ir ļoti nozīmīgi, jo var radīt ļoti nopietnas problēmas. Šis vitamīns nostiprina sirds, plaušu un nervu audus, tas nostiprina asinsvadu sieniņas, tas ietekmē arī ādas stāvokli un veicina tās dzīšanu. Tas arī cīnās ar dažādu audzēju veidošanos, veicina mūsu muskuļu augšanu, uzlabo redzi un dara vēl daudz svarīga un nozīmīga.

Šī vitamīna atrašana pārtikas produktos nav īpaši sarežģīta, jo tas ir dažādās augu eļļās, dažādos dārzeņos, riekstos, graudos un ogās. Visvairāk E vitamīna ir kazenēs, avenēs, mellenēs, banānos un ābolos. Ieteicamā deva dienā ir aptuveni 12 miligrami šī vitamīna, tas nav īpaši daudz, tāpēc vajadzētu pieskatīt ka to uzņemam.

Ja jūsu organismā ir izveidojies šī vitamīna trūkums, to var būt diezgan grūti noteikt, jo simptomi var būt ļoti dažādi. Deficīta gadījumā var rasties koordinācijas un līdzsvara problēmas, muskuļu vājums, redzes problēmas arī ādas novecošanās. Īpaši bīstami tas ir sievietēm, jo E vitamīna trūkums var veicināt spontānos abortus. Grūtniecēm būtu ieteicams rūpīgi sekot šī vitamīna pietiekamībai.

Šis vitamīns ir ļoti nozīmīgs tāpēc tā uzņemšanai ir jābūt obligātai. Parasti par šīm lietām varam arī neiedomāties, jo ikdienā uzņemam pietiekošu daudzumu visu vitamīnu, bet ja jūsu diēta nav sabalansēta, tas var radīt sarežģījumus no kuriem būtu ieteicams izvairīties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *