B2 vitamīns

Vitamīns B2 ir ūdenī šķīstošs vitamīns kuru pazīst arī kā riboflavīnu. Šis vitamīns ir ļoti nozīmīgs audu elpošanai kā arī ogļhidrātu un olbaltumvielu maiņai. B2 vitamīns ir nepieciešams veiksmīgai centrālās nervu sistēmas darbībai un veselīgai ādai.

Šis vitamīns ir sastopams tādos pārtikas produktos kā gaļa, olas, piena produkti, aknas, nieres, zivis, griķi. Liels daudzums šī vitamīna ir arī alū. Mazāk šī vitamīna ir kāpostos un kartupeļos. Ieteicamā dienas norma ir ap 2 līdz 3 miligramiem.

Šī vitamīna deficīts ir ļoti reti izplatīts. Deficīts ir maz sastopams, jo šo vitamīnu ražo arī mūsu zarnu mikroorganismi. Saražotie daudzumi ir nelieli, bet tas traucē izveidoties deficītam. Šī vitamīna deficītam var būt kādi simptomi, bet tie var būt ļoti nespecifiski, tāpēc varam tos pat nepamanīt.

Pārmērīga šī vitamīna uzņemšana var radīt tādus simptomus kā ādas iekaisumi, var sākt plaisāt mutes kaktiņi un pavājināties redze. Tāpat var būt dažādas problēmas ar aknu darbību.

Kā redzat, šis ir viens no tiem vitamīniem, kas reti kad mums ir par maz, taču pārdozējot var rasties zināmas problēmas. Īpaši nebūtu jādomā par tā devām ikdienā, jo komplikācijas ir diezgan retas. Protams, ja jūs īpaši daudz uzņemat produktus ar šo vitamīnu, varat vērsties pie ārstiem, lai pārliecinātos ka nav nekādu negatīvu seku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *