B12 vitamīns

Vitamīns B12 ir ūdenī šķīstošs vitamīns, tas ir augšanas faktors. Šis vitamīns piedalās tādos svarīgos procesos kā asins veidošanās, tas veicina aknu un nervu sistēmas darbību. Šis ir ļoti nozīmīgs vitamīns jo piedalās svarīgos organisma procesos. Šis vitamīns, savā ziņā, nodrošina organisma pamatfunkcijas, jo tas piedalās arī mūsu DNS veidošanā.

No ķīmiskā skatu punkta, šis vitamīns ir ļoti sarežģīts, jo tas ir vienīgais vitamīns kura sastāvā ietilpst metāls – kobalts.

Šo vitamīnu ir iespējams uzņemt no dažādiem pārtikas produktiem. Bagātīgākie ar šo vitamīnu ir dzīvnieku aknas un nieres. Tas ir sastopams arī pienā, olās un dažādās jūras veltēs.

Šī vitamīna deficīts var izpausties dažādos veidos, arī ļoti nopietnos un bīstamos. Cilvēks kuram pietrūks šis vitamīns var izjust tirpas plaukstās un pēdās, muskuļu krampji, nogurums, nespēks, bāla ādas krāsa. Tāpat var būt arī psiholoģiski simptomi, tie var būt gan atmiņas traucējumi gan intelektuālo spēju samazinājums arī garastāvokļa svārstības. Tāpat var rasties arī mēles iekaisums. Kā redzat, sekas tam, ka šo vitamīnu neuzņemam pietiekošā daudzumā var būt diezgan nomācošas un bīstamas.

Īpaši svarīgi parūpēties par B12 vitamīna pietiekamību ir grūtniecēm un jaunajām māmiņām zīdīšanas laikā, bērniem, pusaudžiem, smēķētājiem un tiem, kas mēdz lietot alkoholu vairāk kāto vajadzētu darīt. Ir pieejami arī dažādi uztura bagātinātāji ar šo vitamīnu, tāpēc parūpēsimies par sevi un neaizmirsīsim šo vitamīnu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *