H vitamīns

Vitamīns H ir ūdenī šķīstošs vitamīns kurš mūsu organismā piedalās visos vielmaiņas procesos, proteīnu sintēzē. Mūsu organismā šis vitamīns ir nepieciešams arī matiem un nagiem, nervu šūnām, asins cukura līmeņa regulēšanai un citām funkcijām.

Šis vitamīns ir sastopams tādos pārtikas produktos kā: liellopu un cūku aknas, pienā, raugā, rīsos, klijās, sojā, rīsos, tomātos un citos produktos. Šis vitamīns būtu jāuzņem aptuveni 20 līdz 30 miligrami dienā. Bērniem nedaudz mazāk, bet grūtniecēm un zīdītājām to vajadzētu pat nedaudz vairāk.

Šo vitamīnu sauc arī par biotīnu un tas ir ļoti nozīmīgs mūsu organismā. Tas ir atbildīgs par ogļhidrātu metabolismu. Šis vitamīns tiek cieši saistīts arī ar cilvēka izskatu. Tā trūkums organismā var radīt ne tikai veselības problēmas, bet arī padarīt jūsu ārējo izskatu mazāk pievilcīgu. Tas var radīt ādas, matu un nagu stāvokļa pasliktināšanos. Protams, veselības problēmas ir svarīgākas, bet viss kopā var radīt ļoti smagas sekas. Šī vitamīna deficīts var radīt apetītes trūkumu, sliktu dūšu, vājumu un nespēku un citus simptomus.

Šis vitamīns var ietekmēt diezgan daudz, jo no tā trūkuma varam pat zaudēt matus, tāpēc būtu jāseko tā pietiekamai uzņemšanai. Ja jūsu diētā nav sastopami iepriekš minētie produkti, jūs varat iegādāties arī kādus uztura bagātinātājus kuri varēs šo vitamīnu nodrošināt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *